Kängurun -09 - resultat

Skapad: 2009-05-13. Ändrad: 2010-05-17  

Kängurun -09 - resultat

Här nedan kan du se alla de bästa inrapporterade resultaten i alla tävlingsklasserna. Skulle du sakna något resultat, hör av dig till oss!

Ecolier | Benjamin | Cadet | Cadet för gymnasiet | Junior | Student

Ecolier
Åk 3

68Ellen GardholmGribbylundsskolanTäby
68Leo RibberheimGribbylundsskolanTäby
64Adam SelmqvistSörgårdsskolanGislaved
63Fredrika Jonsson BluSkarpnäcks skolaJohanneshov
63John Kling RamsinVarnhemsskolanVarnhem
62Alexander SilverLångängsskolanStocksund
62Einar SnällKungsbroskolanTidaholm
62Oscar HedenbergHelenelundsskolanSollentuna
59Gustav BurmanErsmarksskolanErsmark
59Hannes AabelVarbergs MontessoriskolaVarberg
59Karolina DuellÖdenäs skolaAlingsås

Åk 4

72Anton CaksteKevingeskolanDanderyd
72Lukas NorénUlrikaskolan klass 4AUlricehamn
72Anton DarnellEiraskolanStockholm
72Helena IhreSunnerstaskolanUppsala
71Wilma LarssonMogaskolanSvenljunga
68Marcus HaevakerHammarlundens skolaHammarö
68Anton SöderlundVänge skolaVänge
68Moa SilvaBrännasskolanHärnösand
68Sanna Alenäs NymanMogaskolanSvenljunga

Procentuell poängfördelning

Ecolier ...

 


Benjamin
Åk 5

77Tuan Dang TuTöråsskolanAnderstorp
75Tobias RogmarByavångsskolanTomelilla
75Joakim BlikstadÖsterskärsskolanÖsterskär
72Erica AndersdotterByavångsskolanTomelilla
71Tobias JernMattelandet i EsboEsbo stad, Finland
71Axel FahlbeckSkarpnäcksskolanJohanneshov
71Erik TeglerGunnesboskolanLund
67David CarpenfeltBråtenskolanKarlskoga
67Hanna LampinenSwedish School in LondonBarnes, London
66Simon BranderLöttingelundsskolanTäby
66Edvin WessmanTenhultsskolanTenhult
66Jakob VinkåsJohan OrreskolanGislaved
66Simon WikströmEnslövsskolanÅled
66Andreas GustafssonFriskolan MosaikFalun
66Josef FjellandernÅsenskolanAnderstorp

Åk 6

79Elin FrennfeltKarstorpskolanLomma
75Markus ThornbergSödra ÄngbyBromma
75Hanna PearceSolfagraskolanHuddinge
74Anton SandersnäsKyrkenorumskolanStenungsund
73Marcus LjungbergHammarlundens skolaHammarö
72Stefan MarasEkebyskolanDjursholm
71Malte LarssonSödervångsskolanVellinge
71Andreas PeterssonBureskolanBurseryd
71Anders BerggrenEuropaskolanStockholm

Åk 7

80Miriam SvenssonNosabyskolanKristianstad
79Carl HvarfnerNäsbyparksskolanTäby
75Oscar DrakenbergTornlyckeskolanHöganäs
75Josef SternerNyvångskolanDalby
74Sam TabariViktor Rydbergs SamskolaDjursholm
74Dennis LioubartsevInternationella Engelska SkolanJärfälla
74Emma FagerbergJunedalsskolanJönköping
74Gustav HambergViksängsskolanVästerås
74Olof Gynther HansenNäsbydalskolanTäby
72Elsa ForsgrenFribergaskolanDanderyd
72Jens RönnolsNäsbydalskolanTäby
71Julia BielikSjöängsskolanÄlvsjö
71Anna GrafströmRydsbergsskolanLerum
71Sara DemirtasNoretskolanMora
71Axel AhlqvistViktor Rydbergs SamskolaDjursholm
71Mattias Aronsson AdlerNäsbydalskolanTäby

Procentuell poängfördelning

Benjamin ...

 

Cadet
Åk 8

75Pontus MjöbergNäsbydalskolanTäby
72Rebecka NilssonVästangårdUmeå
71Rasmus SinnemaaSökövikens skolaEsbo stad, Finland
71Laura RenholmSökövikens skolaEsbo stad, Finland
70Elin NäsholmSörlidenskolanÖrnsköldsvik
70David RådbergAstradskolanLjungby
66Arvid TängNya PåvelundsskolanVästra Frölunda
66Marcel HofstetterÅsö GrundskolaStockholm
66Jacob GöranssonKällängens skolaLidingö
65Carl MöneforsKällängens skolaLidingö
65Per JaakonanttiSödertörns friskolaHuddinge
63Sofia LinjoSjöängsskolanÄlvsjö

Åk 9

84Amanda BergerRinkebyakademien/ RinkebyskolanSpånga
81Shad MahmodRinkebyakademien/ RinkebyskolanSpånga
74Tommy EnefalkUppgårdskolanStenhamra
74Johan ByttnerÖsterledskolanKarlskoga
70Bo SundbergVintertullsskolanStockholm
68Agnes MalmNäsbydalskolanTäby
67Maria GunnarssonÅnestadsskolanLinköping
66Jonathan WernerssonLundåkerskolanGislaved
66Anna BoströmNolhagaskolanAlingsås
65Sean O. WenströmByängsskolanTäby
65Alexander GabrowskiGustav AdolfsskolanAlingsås

Procentuell poängfördelning

Cadet ...

 

Cadet för gymnasiet

77Jakob SnällErik DahlbergsgymnasietJönköping
74Adam ErikssonRudbecksskolanSollentuna
73Andreas ZachanProcivitas HelsingborgHelsingborg
72Anton BrandtGymnasieskolan SpykenLund
72Lisa PedersenAlströmergymnasietAlingsås
72Frida Bagger-SjöbäckRudbecksskolanSollentuna
70Thomas HockingÖstersunds GymnasieskolaÖstersund
70Lovisa HemningssonVimmerby GymnasiumVimmerby
70Mike MansouratiÅva gymnasiumTäby
69Pernile NielsenJacobsskolanHässleholm

Procentuell poängfördelning

Cadet-gy ...

 


Junior
Kurs B

83Fredrik EricssonProCivitas Privata GymnasiumVäxjö
78Erik CarisLeksands gymnasiumLeksand
68Erasmus CedernaesFranska SkolanStockholm
60Emma SjöblomVallentuna GymnasiumVallentuna
59Emilia JohanssonGislaveds gymnasiumGislaved
58Dennis EliassonLeksands gymnasiumLeksand
57Elsa DavidssonFranska SkolanStockholm
57Emil SveningsonGislaveds gymnasiumGislaved
54Tamas SzaboNTI-gymnasietMalmö
53Victor OlvedalEhrensvärdska gymnasietKarlskrona

Kurs C

82David AhlstrandErik DahlbergsgymnasietJönköping
82Arvid SkarrieAlströmergymnasietAlingsås
79Alex LoikoDanderyds gymnasiumDanderyd
76Fredrik HällvallErik DahlbergsgymnasietJönköping
72Torkel LomanSpykenLund
72Emil LennhagenDanderyds gymnasiumDanderyd
71Florian MingesLerums gymnasiumLerum
70Mårten EngbergDanderyds gymnasiumDanderyd
68Lowe StålnackeRudbecksskolanSollentuna
68Lukas SchougSkolstaden OlympiaHelsingborg
68Alexander BurgmanMikael Elias Teoretiska GymnasiumStockholm
67Robert SvenskBromangymnasietHudiksvall
67Olle LevinRudbecksskolanSollentuna

Procentuell poängfördelning

Junior ...

 

Student
Kurs D

72Alexander BurgmanMikael Elias Teoretiska GymnasiumStockholm
66Joakim StrandbergLerums gymnasiumLerum
66John DahlqvistEhrensvärdska gymnasietKarlskrona
65Jonathan WernbergNTI-gymnasiet MalmöMalmö
64Johannes DahlGislaveds gymnasiumGislaved
58Olle SöderbergRudbecksskolanSollentuna
56Anna BondensonHulebäcksgymnasietMölnlycke
56Henrik JärnerBergslagsskolanKarlskoga
54Anna WoxlinHulebäcksgymnasietMölnlycke
54Emma WoxlinHulebäcksgymnasietMölnlycke

Kurs E

91André NilssonMälardalens högskola, UKKEskilstuna
91David BorgDanderyds gymnasiumDanderyd
81William VågbergRudbecksskolanSollentuna
77Eric LarssonDanderyds gymnasiumDanderyd
73Rebecka GeijerDanderyds gymnasiumDanderyd
73Martin HåstadDanderyds gymnasiumDanderyd
72Leif SchelinErik DahlbergsgymnasietJönköping
71Mathias HallménRudbecksskolanSollentuna
70Rickard VingeErik DahlbergsgymnasietJönköping
62Leo BruunLuleå GymnasieskolaLuleå
61Benjamin NiskaLuleå GymnasieskolaLuleå
59Annika MalmborgLerums gymnasiumLerum
58Brendan Frisk DubskyTorsbergsgymnasietBollnäs
55Niklas ArhusianderAlströmergymnasietAlingsås

Procentuell poängfördelning

Student ...