Kängurun -09 - resultat

Skapad: 2009-05-13. Ändrad: 2010-05-17  

Kängurun -09 - resultat

Här nedan kan du se alla de bästa inrapporterade resultaten i alla tävlingsklasserna. Skulle du sakna något resultat, hör av dig till oss!

Ecolier | Benjamin | Cadet | Cadet för gymnasiet | Junior | Student

Ecolier
Åk 3

68 Ellen Gardholm Gribbylundsskolan Täby
68 Leo Ribberheim Gribbylundsskolan Täby
64 Adam Selmqvist Sörgårdsskolan Gislaved
63 Fredrika Jonsson Blu Skarpnäcks skola Johanneshov
63 John Kling Ramsin Varnhemsskolan Varnhem
62 Alexander Silver Långängsskolan Stocksund
62 Einar Snäll Kungsbroskolan Tidaholm
62 Oscar Hedenberg Helenelundsskolan Sollentuna
59 Gustav Burman Ersmarksskolan Ersmark
59 Hannes Aabel Varbergs Montessoriskola Varberg
59 Karolina Duell Ödenäs skola Alingsås

Åk 4

72 Anton Cakste Kevingeskolan Danderyd
72 Lukas Norén Ulrikaskolan klass 4A Ulricehamn
72 Anton Darnell Eiraskolan Stockholm
72 Helena Ihre Sunnerstaskolan Uppsala
71 Wilma Larsson Mogaskolan Svenljunga
68 Marcus Haevaker Hammarlundens skola Hammarö
68 Anton Söderlund Vänge skola Vänge
68 Moa Silva Brännasskolan Härnösand
68 Sanna Alenäs Nyman Mogaskolan Svenljunga

Procentuell poängfördelning

Ecolier ...

 


Benjamin
Åk 5

77 Tuan Dang Tu Töråsskolan Anderstorp
75 Tobias Rogmar Byavångsskolan Tomelilla
75 Joakim Blikstad Österskärsskolan Österskär
72 Erica Andersdotter Byavångsskolan Tomelilla
71 Tobias Jern Mattelandet i Esbo Esbo stad, Finland
71 Axel Fahlbeck Skarpnäcksskolan Johanneshov
71 Erik Tegler Gunnesboskolan Lund
67 David Carpenfelt Bråtenskolan Karlskoga
67 Hanna Lampinen Swedish School in London Barnes, London
66 Simon Brander Löttingelundsskolan Täby
66 Edvin Wessman Tenhultsskolan Tenhult
66 Jakob Vinkås Johan Orreskolan Gislaved
66 Simon Wikström Enslövsskolan Åled
66 Andreas Gustafsson Friskolan Mosaik Falun
66 Josef Fjellandern Åsenskolan Anderstorp

Åk 6

79 Elin Frennfelt Karstorpskolan Lomma
75 Markus Thornberg Södra Ängby Bromma
75 Hanna Pearce Solfagraskolan Huddinge
74 Anton Sandersnäs Kyrkenorumskolan Stenungsund
73 Marcus Ljungberg Hammarlundens skola Hammarö
72 Stefan Maras Ekebyskolan Djursholm
71 Malte Larsson Södervångsskolan Vellinge
71 Andreas Petersson Bureskolan Burseryd
71 Anders Berggren Europaskolan Stockholm

Åk 7

80 Miriam Svensson Nosabyskolan Kristianstad
79 Carl Hvarfner Näsbyparksskolan Täby
75 Oscar Drakenberg Tornlyckeskolan Höganäs
75 Josef Sterner Nyvångskolan Dalby
74 Sam Tabari Viktor Rydbergs Samskola Djursholm
74 Dennis Lioubartsev Internationella Engelska Skolan Järfälla
74 Emma Fagerberg Junedalsskolan Jönköping
74 Gustav Hamberg Viksängsskolan Västerås
74 Olof Gynther Hansen Näsbydalskolan Täby
72 Elsa Forsgren Fribergaskolan Danderyd
72 Jens Rönnols Näsbydalskolan Täby
71 Julia Bielik Sjöängsskolan Älvsjö
71 Anna Grafström Rydsbergsskolan Lerum
71 Sara Demirtas Noretskolan Mora
71 Axel Ahlqvist Viktor Rydbergs Samskola Djursholm
71 Mattias Aronsson Adler Näsbydalskolan Täby

Procentuell poängfördelning

Benjamin ...

 

Cadet
Åk 8

75 Pontus Mjöberg Näsbydalskolan Täby
72 Rebecka Nilsson Västangård Umeå
71 Rasmus Sinnemaa Sökövikens skola Esbo stad, Finland
71 Laura Renholm Sökövikens skola Esbo stad, Finland
70 Elin Näsholm Sörlidenskolan Örnsköldsvik
70 David Rådberg Astradskolan Ljungby
66 Arvid Täng Nya Påvelundsskolan Västra Frölunda
66 Marcel Hofstetter Åsö Grundskola Stockholm
66 Jacob Göransson Källängens skola Lidingö
65 Carl Mönefors Källängens skola Lidingö
65 Per Jaakonantti Södertörns friskola Huddinge
63 Sofia Linjo Sjöängsskolan Älvsjö

Åk 9

84 Amanda Berger Rinkebyakademien/ Rinkebyskolan Spånga
81 Shad Mahmod Rinkebyakademien/ Rinkebyskolan Spånga
74 Tommy Enefalk Uppgårdskolan Stenhamra
74 Johan Byttner Österledskolan Karlskoga
70 Bo Sundberg Vintertullsskolan Stockholm
68 Agnes Malm Näsbydalskolan Täby
67 Maria Gunnarsson Ånestadsskolan Linköping
66 Jonathan Wernersson Lundåkerskolan Gislaved
66 Anna Boström Nolhagaskolan Alingsås
65 Sean O. Wenström Byängsskolan Täby
65 Alexander Gabrowski Gustav Adolfsskolan Alingsås

Procentuell poängfördelning

Cadet ...

 

Cadet för gymnasiet

77 Jakob Snäll Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
74 Adam Eriksson Rudbecksskolan Sollentuna
73 Andreas Zachan Procivitas Helsingborg Helsingborg
72 Anton Brandt Gymnasieskolan Spyken Lund
72 Lisa Pedersen Alströmergymnasiet Alingsås
72 Frida Bagger-Sjöbäck Rudbecksskolan Sollentuna
70 Thomas Hocking Östersunds Gymnasieskola Östersund
70 Lovisa Hemningsson Vimmerby Gymnasium Vimmerby
70 Mike Mansourati Åva gymnasium Täby
69 Pernile Nielsen Jacobsskolan Hässleholm

Procentuell poängfördelning

Cadet-gy ...

 


Junior
Kurs B

83 Fredrik Ericsson ProCivitas Privata Gymnasium Växjö
78 Erik Caris Leksands gymnasium Leksand
68 Erasmus Cedernaes Franska Skolan Stockholm
60 Emma Sjöblom Vallentuna Gymnasium Vallentuna
59 Emilia Johansson Gislaveds gymnasium Gislaved
58 Dennis Eliasson Leksands gymnasium Leksand
57 Elsa Davidsson Franska Skolan Stockholm
57 Emil Sveningson Gislaveds gymnasium Gislaved
54 Tamas Szabo NTI-gymnasiet Malmö
53 Victor Olvedal Ehrensvärdska gymnasiet Karlskrona

Kurs C

82 David Ahlstrand Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
82 Arvid Skarrie Alströmergymnasiet Alingsås
79 Alex Loiko Danderyds gymnasium Danderyd
76 Fredrik Hällvall Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
72 Torkel Loman Spyken Lund
72 Emil Lennhagen Danderyds gymnasium Danderyd
71 Florian Minges Lerums gymnasium Lerum
70 Mårten Engberg Danderyds gymnasium Danderyd
68 Lowe Stålnacke Rudbecksskolan Sollentuna
68 Lukas Schoug Skolstaden Olympia Helsingborg
68 Alexander Burgman Mikael Elias Teoretiska Gymnasium Stockholm
67 Robert Svensk Bromangymnasiet Hudiksvall
67 Olle Levin Rudbecksskolan Sollentuna

Procentuell poängfördelning

Junior ...

 

Student
Kurs D

72 Alexander Burgman Mikael Elias Teoretiska Gymnasium Stockholm
66 Joakim Strandberg Lerums gymnasium Lerum
66 John Dahlqvist Ehrensvärdska gymnasiet Karlskrona
65 Jonathan Wernberg NTI-gymnasiet Malmö Malmö
64 Johannes Dahl Gislaveds gymnasium Gislaved
58 Olle Söderberg Rudbecksskolan Sollentuna
56 Anna Bondenson Hulebäcksgymnasiet Mölnlycke
56 Henrik Järner Bergslagsskolan Karlskoga
54 Anna Woxlin Hulebäcksgymnasiet Mölnlycke
54 Emma Woxlin Hulebäcksgymnasiet Mölnlycke

Kurs E

91 André Nilsson Mälardalens högskola, UKK Eskilstuna
91 David Borg Danderyds gymnasium Danderyd
81 William Vågberg Rudbecksskolan Sollentuna
77 Eric Larsson Danderyds gymnasium Danderyd
73 Rebecka Geijer Danderyds gymnasium Danderyd
73 Martin Håstad Danderyds gymnasium Danderyd
72 Leif Schelin Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
71 Mathias Hallmén Rudbecksskolan Sollentuna
70 Rickard Vinge Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
62 Leo Bruun Luleå Gymnasieskola Luleå
61 Benjamin Niska Luleå Gymnasieskola Luleå
59 Annika Malmborg Lerums gymnasium Lerum
58 Brendan Frisk Dubsky Torsbergsgymnasiet Bollnäs
55 Niklas Arhusiander Alströmergymnasiet Alingsås

Procentuell poängfördelning

Student ...