Kängurun -08 - resultat

Skapad: 2008-05-14. Ändrad: 2009-07-08  

Kängurun -08 - resultat

Här nedan kan du se alla de bästa inrapporterade resultaten i alla tävlingsklasserna. Skulle du sakna något resultat, hör av dig till oss!

Ecolier | Benjamin | Cadet | Cadet för gymnasiet | Junior | Student

Ecolier
Åk 3

72 Gustav Klotz Bjärehovskolan Bjärred
72 Viktor Sundt Ekbergaskolan Västerås
72 Samuel Tibell Kärralundsskolan Göteborg
72 Liva Westerback Mattelandet Esbo stad, Finland
72 Simon Sandin Brotorpsskolan Lindesberg
72 Fredrik Modalen Kevingeskolan Danderyd
72 Mirja Granfors Östra Bjurhovdaskolan Västerås
72 Edvin Johansson Hammarbyskolan Västerås
72 Hjalmar Ljungberg Skinnefjällskolan Mölnlycke
72 Anton Cakste Kevingeskolan Danderyd
72 Jakob Aus Ugglums skola Sävedalen
69 Lovisa Martinelle Långängsskolan Stocksund
69 Johanna Lindegren Svandammsskolan Nynäshamn
69 Mauritz Larsson Kärralundsskolan Göteborg
69 Vilma Johansson Ekebackenskolan Ljungby
69 Filip Landell Vreta kloster skola Vreta kloster
69 Martin Gordon Franserudsskolan Bengtsfors
69 Hanna Kharraziha Jättestensskolan Göteborg
69 Pauline Strandell Sandviksskolan Karlskoga
69 Gustav Lindström Slottsparksskolan Täby
69 Moa Hansson Åtteråsskolan Smålandsstenar

Åk 4

72 Joakim Seppelin Mattelandet Esbo stad, Finland
72 Hanna Fyrenius Kevingeskolan Danderyd
72 Elsa Francke Eriksbergsskolan Sollentuna
72 Simon Hellsten Eriksbergsskolan Sollentuna
72 Benjamin Donovan Europaskolan Stockholm
72 Axel Stommel Torgersson Ugglums skola Sävedalen
72 Ebba Franzén Nyhemsskolan Katrineholm
72 Greta Pettersson Hässelby Villastads skola Hässelby
72 Oskar Nöbbelin Kulltorpskolan Kristianstad
72 Hanna Eikeland Montessoriskolan Floda
72 Fredik Vilhelmsson Hästöskolan Karlskrona
72 Birger Balkenius Löddesnässkolan Bjärred
72 Jakob Vinkås Johan Orreskolan Gislaved
72 Cecilia Malmgren Kavåsskolan Västra Frölunda
72 Patrik Hybelius Marbäcksskolan Svedala
72 Johanna Dyremark Nytorpsskolan Rönninge
72 Edwin Ekberg Vimarskolan Vimmerby
72 Simon Boman Hedebyskolan Vagnhärad
72 Malin Rudal Långängsskolan Stocksund
72 Axel Caderoth Trollängsskolan Askim
72 Cesar Wejlid Herrängens skola Älvsjö
72 Elon Kann Adolf Fedriks musikklasser Stockholm
72 Joakim Askebjer Skärgårdsstadsskolan Åkerberga
72 Wanda Nilbrink Sundby skola Ekerö
72 Linn Enwald Björlandagården Torslanda
72 Benjamin Klevstad Hägernäs Friskola Täby
72 Simon Brander Löttingelundsskolan Täby
72 Signe Hägglund Carlshöjdsskolan Umeå
72 Victor Johansson Byttorpskolan Borås
72 Leo Wikström Enslövsskolan Åled
72 Erik Fajersson Saltängens skola Saltsjö-Duvnäs
72 Ida Lindbäck Apalbyskolan Västerås
72 Birger Balkenius Löddesnässkolan Bjärred
72 Anna Ekholm Carlssons skola Stockholm
72 Ronja Butter Kungshamns skola Kungshamn
72 Lisa Wünsche Gluntens Montessoriskola Uppsala
72 Adrian Lundell Nåntunaskolan Uppsala
72 Karim Faradji Djupadalsskolan Limhamn
72 Arvid Artman Nya Elementar Bromma
72 Emma Lundin Centralskolan Storuman
72 Emma Berglund Kyrkskolan Danderyd
72 Joakim Blikstad Österskärsskolan Österskär
72 Lukas Björkheim Hasslarödsskolan Osby
72 Stefan Lilja Kyrkskolan Danderyd
72 Emma Björkman Mälarhöjdens skola Hägersten
72 Caroline Svärd Mälarhöjdens skola Hägersten
72 Filippa Langlet Långängsskolan Stocksund
72 Niklas Kankkunen Mattelandet Esbo stad, Finland
72 Vilma Gaviria Mattelandet Esbo stad, Finland
72 Matilda Christensen Ugglums skola Sävedalen
72 Johan Birgersson Johan Orreskolan Gislaved
72 William Gustafsson Kavåsskolan Västra Frölunda
72 Emma Helin Kavåsskolan Västra Frölunda
72 Jonathan Envall Nytorpsskolan Rönninge
72 Sofia Frick Långängsskolan Stocksund
72 Axel von Keyserlingk Adolf Fedriks musikklasser Stockholm
72 David Bergling Skärgårdsstadsskolan Åkerberga
72 Björn Thorén Österskärsskolan Österskär
72 Anna Lindeberg Mälarhöjdens skola Hägersten
72 Jakob Aus Ugglums skola Sävedalen

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Ecolier ...

 

Benjamin
Åk 5

84 Tobias Westholm Freinetskolan Mimer Norrtälje
80 Rasmus Madsen Bergaviksskolan Kalmar
80 Åke Wettergren Krokslättsskolan Mölndal
80 Samuel Sjöfors Kulltorpskolan Kristianstad
80 Pontus Jönsson Kulltorpskolan Kristianstad
79 Axel Karlsson Piltorpsskolan Västerås
79 Anders Berggren Europaskolan Stockholm
75 Axel Gyllfors Kevingeskolan Danderyd
74 Andreas Petersson Bureskolan Burseryd
72 Johannes Wiklund Mellegården Strömstad
72 Beatrice Forsberg Kevingeskolan Danderyd
71 Magnus Lindqvist Björlandagården Torslanda
71 Markus Nääs Sandviksskolan Karlskoga

Åk 6

84 David Hovmöller Zou Helenelundsskoaln Sollentuna
84 Olov Gynther-Hansen Näsbydalskolan Täby
84 Alexandra Kaminska Rinkebyskolan Spånga
84 Rebecca Abebe Rinkebyskolan Spånga
81 Jesper Jonsson Klockargårdskolan Broaryd
81 Jens Rönnols Näsbydalskolan Täby
80 Herman Sollerman Hannaskolan Örebro
80 Carl Hvarfner Näsbyparksskolan Täby
80 Sandra Tor Björneborgs skola Björneborg
80 Alfred Bergsten Käpplundaskolan Skövde
80 Jonas Ljungren Bergtorpsskolan Täby
79 Axel Frejd Järla skola Nacka
79 Astrid Liljenberg Tyska skolan Göteborg
79 Zarah Virtanen Vindh Ås skola Nora
79 Axel Rosvall Norrstam Strandängsskolan Båstad
79 Emelie Skoglund Volgsjö skola Vilhelmina
79 Walter Grönholm Mattelandet Esbo stad, Finland
79 Vidar Palmer Kyrkskolan Danderyd
79 Anton Sandersnäs Kyrkenorumskolan Stenungsund
79 Niklas Andersson Valleskolan Axvall
77 Isak Persson Järla skola Nacka
77 Simon Lindstål Änggårdsskolan Linköping
77 Erik Forsberg Sörlidenskolan Örnsköldsvik

Åk 7

84 Simon Tidén Fribergaskolan Danderyd
80 Evelina Salomonsson Åsele centralskola Åsele
80 Olga Axell Fribergaskolan Danderyd
80 Almedina Alie Rinkebyskolan Spånga
80 Sara Mejaddam Rinkebyskolan Spånga
80 Ory Edlunden Fäladsgården Lund
80 Sven Kalkan Hasslarödsskolan Osby
80 Josef Fjellander Åsenskolan Anderstorp
79 Tillie Fällgren Almers skola Varberg
79 Klas Wetterberg Internationella Engelska skolan Enskede
79 Matilda Lundin Sonja Kovalevskyskolan Stockholm

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Benjamin ...

 

Cadet
Åk 8

84 Andreas Soleiman Rinkebyskolan Spånga
84 Saygin Okan Rinkebyskolan Spånga
74 Fredrik Norborg Gruvlyckeskolan Karlstad
73 Rebecca Ståhlnacke Magnus Stenbocksskolan Helsingborg
72 William Schröder Raoul Wallenbergskolan Bromma
70 Henrik Olsson Skarpängsskolan Täby
69 Marcus Almén Centralskolan Grästorp
69 Anna Boström Nolhagaskolan Alingsås
67 Hillevi Johansson Enskilda Gymnasiet Stockholm
67 Greta Beck Jensen Johan Skytteskolan Älvsjö

Åk 9

84 Johan Henriksson Lundellska skolan Uppsala
84 Mattias Bitar Rinkebyskolan Spånga
80 Mohamed Kalid Rinkebyskolan Spånga
80 Mark Adamsson Carlssons skola Stockholm
79 Lisa Pedersen Nolhagaskolan Alingsås
76 Jonas Olsson Skolhagenskolan Täby
75 Tobias Petersson Sturebyskolan Enskede
75 Martin Björck Johan Skytteskolan Älvsjö
74 Liselia Bognandi Skarpängsskolan Täby
73 Emil Lenngren Mörbyskolan Danderyd
72 Maciej Malecki Sörlidenskolan Örnsköldsvik
72 Lisa Henning Mälarhöjdens skola Älvsjö
72 Albin Flodell Önstaskolan Västerås

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Cadet ...

 

Cadet för gymnasiet

96 Amanda Berger Kettner Rinkebyskolan Spånga
96 Mahmod Shad Rinkebyskolan Spånga
86 Alexander Burgman Mikael Elias teoretiska gymnasium Stockholm
84 David Ahlstarnd Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
83 Albin Arvidsson Olympiaskolan Helsngborg
79 Rasmus Gabrielli Alströmergymnasiet Alingsås
77 Florian Minges Alléskolan/Lerums gymnasium Lerum
77 Sebastian Castillo Rudbecksskolan Sollentuna
73 Lukas Kristansson Scoug Olympiaskolan Helsngborg
72 Rebecca Staffas Arabyskolan Växjö
71 Kalle Sederblad Rudbecksskolan Sollentuna

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Cadet-gy ...

 

Junior
Kurs B

82 Alexander Burgman Mikael Elias teoretiska gymnasium Stockholm
82 Lina Terner Bergslagsskolan Karlskoga
73 Ida Arvidsson Gislaveds gymnsium Gislaved
71 Henrik Järner Bergslagsskolan Karlskoga
70 Marcus Ahlström Gislaveds gymnsium Gislaved
69 Jakob Jonsson Åberg Lundellska skolan Uppsala
68 John Dahlqvist Ehrensvärdska gymnasiet Karlskrona
65 Simon Wetterling ProCivitas privata gymnasium Växjö
65 Adam Wikström Lundellska skolan Uppsala
65 Göran Alm Metapontum Stockholm
64 Dan Widerström Ehrensvärdska gymnasiet Karlskrona
63 Paul Telemo Gullmarsgymnasiet Lysekil
63 Mehmet Bilic Mikael Elias teoretiska gymnasium Stockholm
63 Olle Byström Lundellska skolan Uppsala
63 Christoffer Svensson Ehrensvärdska gymnasiet Karlskrona
61 Hannes Rönnelid Lundellska skolan Uppsala

Kurs C

82 Rebecka Geijer Michaeli Danderyds gymnasium Danderyd
78 Jennifer Fransson Rudbecksskolan Sollentuna
75 Paulina Birgersson Sandberg Rudbecksskolan Sollentuna
73 Axel Olesund Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
73 Pontus Arfwedsson Lundellska skola Uppsala
72 Caroline Larsson Lillerudsgymnasiet Vålberg
72 Alexander Davidsson Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
69 Anna Bondeson Hulebäcksgymnasiet Mölnlycke
69 Erik Paulsson Lundellska skolan Uppsala
67 Mikael Saarvanto Ebersteinska gymnasiet Norrköping
67 Linda Roswall Lerums gymnasium Lerum
67 Otto Stark Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping
66 Arvid Ehlén Danderyds gymnasium Danderyd
65 Håkan Bernhardsson Danderyds gymnasium Danderyd
64 Sebastian Liljedahl Åva gymnasium Täby
63 Erik Lindmark Lundellska skolan Uppsala
63 Hanna Björkesten Lundellska skolan Uppsala
63 Leif Schelin Erik Dahlbergsgymnasiet Jönköping

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Junior ...

 

Student
Kurs D

77 Vladimir Grozman Danderyds gymnasium Danderyd
71 Fredrik Segerman Allvar Gullstrandgymnasiet Landskrona
69 Daria Struska Bergslagsskolan Karlskoga
66 Sebastian Axelsson Thorildsplans gymnasium Stockholm
66 Oscar Daniels Rudbecksskolan Sollentuna
64 Robert Svensson Hulebäcksgymnasiet Mölnlycke
62 Kim Hedrén Alléskolan Hallsberg
61 Ardalan Adlund Lerums gymnasium Lerum
60 Olle Lyhammar Alléskolan Hallsberg

Kurs E

91 Simon Ye Ebersteinska gymnasiet Norrköping
91 Martin Håstad Danderyds gymnasium Danderyd
87 Gabriel Isheden Danderyds gymnasium Danderyd
80 Patrik Oldsberg Hvitfeldtska gymnasiet Göteborg
74 Viktor Ekholm NTI gymnasiet Malmö
74 Gustav Sennton Danderyds gymnasium Danderyd
72 Lovisa Tengberg Lundsbergs skola Storfors
71 Attila Fülöp Hvitfeldtska gymnasiet Göteborg
71 Oskar Svedberg Hvitfeldtska gymnasiet Göteborg
70 Jenny Johansson Danderyds gymnasium Danderyd
66 Anna Andersson Mälardalens högskola Eskilstuna
65 Carl Ljung Gullmarsgymnasiet Lysekil
61 Thomas Norström NTI gymnasiet Malmö

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Student ...