Kängurun -08 - resultat

Skapad: 2008-05-14. Ändrad: 2009-07-08  

Kängurun -08 - resultat

Här nedan kan du se alla de bästa inrapporterade resultaten i alla tävlingsklasserna. Skulle du sakna något resultat, hör av dig till oss!

Ecolier | Benjamin | Cadet | Cadet för gymnasiet | Junior | Student

Ecolier
Åk 3

72Gustav KlotzBjärehovskolanBjärred
72Viktor SundtEkbergaskolanVästerås
72Samuel TibellKärralundsskolanGöteborg
72Liva WesterbackMattelandetEsbo stad, Finland
72Simon SandinBrotorpsskolanLindesberg
72Fredrik ModalenKevingeskolanDanderyd
72Mirja GranforsÖstra BjurhovdaskolanVästerås
72Edvin JohanssonHammarbyskolanVästerås
72Hjalmar LjungbergSkinnefjällskolanMölnlycke
72Anton CaksteKevingeskolanDanderyd
72Jakob AusUgglums skolaSävedalen
69Lovisa MartinelleLångängsskolanStocksund
69Johanna LindegrenSvandammsskolanNynäshamn
69Mauritz LarssonKärralundsskolanGöteborg
69Vilma JohanssonEkebackenskolanLjungby
69Filip LandellVreta kloster skolaVreta kloster
69Martin GordonFranserudsskolanBengtsfors
69Hanna KharrazihaJättestensskolanGöteborg
69Pauline StrandellSandviksskolanKarlskoga
69Gustav LindströmSlottsparksskolanTäby
69Moa HanssonÅtteråsskolanSmålandsstenar

Åk 4

72Joakim SeppelinMattelandetEsbo stad, Finland
72Hanna FyreniusKevingeskolanDanderyd
72Elsa FranckeEriksbergsskolanSollentuna
72Simon HellstenEriksbergsskolanSollentuna
72Benjamin DonovanEuropaskolanStockholm
72Axel Stommel TorgerssonUgglums skolaSävedalen
72Ebba FranzénNyhemsskolanKatrineholm
72Greta PetterssonHässelby Villastads skolaHässelby
72Oskar NöbbelinKulltorpskolanKristianstad
72Hanna EikelandMontessoriskolanFloda
72Fredik VilhelmssonHästöskolanKarlskrona
72Birger BalkeniusLöddesnässkolanBjärred
72Jakob VinkåsJohan OrreskolanGislaved
72Cecilia MalmgrenKavåsskolanVästra Frölunda
72Patrik HybeliusMarbäcksskolanSvedala
72Johanna DyremarkNytorpsskolanRönninge
72Edwin EkbergVimarskolanVimmerby
72Simon BomanHedebyskolanVagnhärad
72Malin RudalLångängsskolanStocksund
72Axel CaderothTrollängsskolanAskim
72Cesar WejlidHerrängens skolaÄlvsjö
72Elon KannAdolf Fedriks musikklasserStockholm
72Joakim AskebjerSkärgårdsstadsskolanÅkerberga
72Wanda NilbrinkSundby skolaEkerö
72Linn EnwaldBjörlandagårdenTorslanda
72Benjamin KlevstadHägernäs FriskolaTäby
72Simon BranderLöttingelundsskolanTäby
72Signe HägglundCarlshöjdsskolanUmeå
72Victor JohanssonByttorpskolanBorås
72Leo WikströmEnslövsskolanÅled
72Erik FajerssonSaltängens skolaSaltsjö-Duvnäs
72Ida LindbäckApalbyskolanVästerås
72Birger BalkeniusLöddesnässkolanBjärred
72Anna EkholmCarlssons skolaStockholm
72Ronja ButterKungshamns skolaKungshamn
72Lisa WünscheGluntens MontessoriskolaUppsala
72Adrian LundellNåntunaskolanUppsala
72Karim FaradjiDjupadalsskolanLimhamn
72Arvid ArtmanNya ElementarBromma
72Emma LundinCentralskolanStoruman
72Emma BerglundKyrkskolanDanderyd
72Joakim BlikstadÖsterskärsskolanÖsterskär
72Lukas BjörkheimHasslarödsskolanOsby
72Stefan LiljaKyrkskolanDanderyd
72Emma BjörkmanMälarhöjdens skolaHägersten
72Caroline SvärdMälarhöjdens skolaHägersten
72Filippa LangletLångängsskolanStocksund
72Niklas KankkunenMattelandetEsbo stad, Finland
72Vilma GaviriaMattelandetEsbo stad, Finland
72Matilda ChristensenUgglums skolaSävedalen
72Johan BirgerssonJohan OrreskolanGislaved
72William GustafssonKavåsskolanVästra Frölunda
72Emma HelinKavåsskolanVästra Frölunda
72Jonathan EnvallNytorpsskolanRönninge
72Sofia FrickLångängsskolanStocksund
72Axel von KeyserlingkAdolf Fedriks musikklasserStockholm
72David BerglingSkärgårdsstadsskolanÅkerberga
72Björn ThorénÖsterskärsskolanÖsterskär
72Anna LindebergMälarhöjdens skolaHägersten
72Jakob AusUgglums skolaSävedalen

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Ecolier ...

 

Benjamin
Åk 5

84Tobias WestholmFreinetskolan MimerNorrtälje
80Rasmus MadsenBergaviksskolanKalmar
80Åke WettergrenKrokslättsskolanMölndal
80Samuel SjöforsKulltorpskolanKristianstad
80Pontus JönssonKulltorpskolanKristianstad
79Axel KarlssonPiltorpsskolanVästerås
79Anders BerggrenEuropaskolanStockholm
75Axel GyllforsKevingeskolanDanderyd
74Andreas PeterssonBureskolanBurseryd
72Johannes WiklundMellegårdenStrömstad
72Beatrice ForsbergKevingeskolanDanderyd
71Magnus LindqvistBjörlandagårdenTorslanda
71Markus NääsSandviksskolanKarlskoga

Åk 6

84David Hovmöller ZouHelenelundsskoalnSollentuna
84Olov Gynther-HansenNäsbydalskolanTäby
84Alexandra KaminskaRinkebyskolanSpånga
84Rebecca AbebeRinkebyskolanSpånga
81Jesper JonssonKlockargårdskolanBroaryd
81Jens RönnolsNäsbydalskolanTäby
80Herman SollermanHannaskolanÖrebro
80Carl HvarfnerNäsbyparksskolanTäby
80Sandra TorBjörneborgs skolaBjörneborg
80Alfred BergstenKäpplundaskolanSkövde
80Jonas LjungrenBergtorpsskolanTäby
79Axel FrejdJärla skolaNacka
79Astrid LiljenbergTyska skolanGöteborg
79Zarah Virtanen VindhÅs skolaNora
79Axel Rosvall NorrstamStrandängsskolanBåstad
79Emelie SkoglundVolgsjö skolaVilhelmina
79Walter GrönholmMattelandetEsbo stad, Finland
79Vidar PalmerKyrkskolanDanderyd
79Anton SandersnäsKyrkenorumskolanStenungsund
79Niklas AnderssonValleskolanAxvall
77Isak PerssonJärla skolaNacka
77Simon LindstålÄnggårdsskolanLinköping
77Erik ForsbergSörlidenskolanÖrnsköldsvik

Åk 7

84Simon TidénFribergaskolanDanderyd
80Evelina SalomonssonÅsele centralskolaÅsele
80Olga AxellFribergaskolanDanderyd
80Almedina AlieRinkebyskolanSpånga
80Sara MejaddamRinkebyskolanSpånga
80Ory EdlundenFäladsgårdenLund
80Sven KalkanHasslarödsskolanOsby
80Josef FjellanderÅsenskolanAnderstorp
79Tillie FällgrenAlmers skolaVarberg
79Klas WetterbergInternationella Engelska skolanEnskede
79Matilda LundinSonja KovalevskyskolanStockholm

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Benjamin ...

 

Cadet
Åk 8

84Andreas SoleimanRinkebyskolanSpånga
84Saygin OkanRinkebyskolanSpånga
74Fredrik NorborgGruvlyckeskolanKarlstad
73Rebecca StåhlnackeMagnus StenbocksskolanHelsingborg
72William SchröderRaoul WallenbergskolanBromma
70Henrik OlssonSkarpängsskolanTäby
69Marcus AlménCentralskolanGrästorp
69Anna BoströmNolhagaskolanAlingsås
67Hillevi JohanssonEnskilda GymnasietStockholm
67Greta Beck JensenJohan SkytteskolanÄlvsjö

Åk 9

84Johan HenrikssonLundellska skolanUppsala
84Mattias BitarRinkebyskolanSpånga
80Mohamed KalidRinkebyskolanSpånga
80Mark AdamssonCarlssons skolaStockholm
79Lisa PedersenNolhagaskolanAlingsås
76Jonas OlssonSkolhagenskolanTäby
75Tobias PeterssonSturebyskolanEnskede
75Martin BjörckJohan SkytteskolanÄlvsjö
74Liselia BognandiSkarpängsskolanTäby
73Emil LenngrenMörbyskolanDanderyd
72Maciej MaleckiSörlidenskolanÖrnsköldsvik
72Lisa HenningMälarhöjdens skolaÄlvsjö
72Albin FlodellÖnstaskolanVästerås

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Cadet ...

 

Cadet för gymnasiet

96Amanda Berger KettnerRinkebyskolanSpånga
96Mahmod ShadRinkebyskolanSpånga
86Alexander BurgmanMikael Elias teoretiska gymnasiumStockholm
84David AhlstarndErik DahlbergsgymnasietJönköping
83Albin ArvidssonOlympiaskolanHelsngborg
79Rasmus GabrielliAlströmergymnasietAlingsås
77Florian MingesAlléskolan/Lerums gymnasiumLerum
77Sebastian CastilloRudbecksskolanSollentuna
73Lukas Kristansson ScougOlympiaskolanHelsngborg
72Rebecca StaffasArabyskolanVäxjö
71Kalle SederbladRudbecksskolanSollentuna

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Cadet-gy ...

 

Junior
Kurs B

82Alexander BurgmanMikael Elias teoretiska gymnasiumStockholm
82Lina TernerBergslagsskolanKarlskoga
73Ida ArvidssonGislaveds gymnsiumGislaved
71Henrik JärnerBergslagsskolanKarlskoga
70Marcus AhlströmGislaveds gymnsiumGislaved
69Jakob Jonsson ÅbergLundellska skolanUppsala
68John DahlqvistEhrensvärdska gymnasietKarlskrona
65Simon WetterlingProCivitas privata gymnasiumVäxjö
65Adam WikströmLundellska skolanUppsala
65Göran AlmMetapontumStockholm
64Dan WiderströmEhrensvärdska gymnasietKarlskrona
63Paul TelemoGullmarsgymnasietLysekil
63Mehmet BilicMikael Elias teoretiska gymnasiumStockholm
63Olle ByströmLundellska skolanUppsala
63Christoffer SvenssonEhrensvärdska gymnasietKarlskrona
61Hannes RönnelidLundellska skolanUppsala

Kurs C

82Rebecka Geijer MichaeliDanderyds gymnasiumDanderyd
78Jennifer FranssonRudbecksskolanSollentuna
75Paulina Birgersson SandbergRudbecksskolanSollentuna
73Axel OlesundErik DahlbergsgymnasietJönköping
73Pontus ArfwedssonLundellska skolaUppsala
72Caroline LarssonLillerudsgymnasietVålberg
72Alexander DavidssonErik DahlbergsgymnasietJönköping
69Anna BondesonHulebäcksgymnasietMölnlycke
69Erik PaulssonLundellska skolanUppsala
67Mikael SaarvantoEbersteinska gymnasietNorrköping
67Linda RoswallLerums gymnasiumLerum
67Otto StarkErik DahlbergsgymnasietJönköping
66Arvid EhlénDanderyds gymnasiumDanderyd
65Håkan BernhardssonDanderyds gymnasiumDanderyd
64Sebastian LiljedahlÅva gymnasiumTäby
63Erik LindmarkLundellska skolanUppsala
63Hanna BjörkestenLundellska skolanUppsala
63Leif SchelinErik DahlbergsgymnasietJönköping

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Junior ...

 

Student
Kurs D

77Vladimir GrozmanDanderyds gymnasiumDanderyd
71Fredrik SegermanAllvar GullstrandgymnasietLandskrona
69Daria StruskaBergslagsskolanKarlskoga
66Sebastian AxelssonThorildsplans gymnasiumStockholm
66Oscar DanielsRudbecksskolanSollentuna
64Robert SvenssonHulebäcksgymnasietMölnlycke
62Kim HedrénAlléskolanHallsberg
61Ardalan AdlundLerums gymnasiumLerum
60Olle LyhammarAlléskolanHallsberg

Kurs E

91Simon YeEbersteinska gymnasietNorrköping
91Martin HåstadDanderyds gymnasiumDanderyd
87Gabriel IshedenDanderyds gymnasiumDanderyd
80Patrik OldsbergHvitfeldtska gymnasietGöteborg
74Viktor EkholmNTI gymnasietMalmö
74Gustav SenntonDanderyds gymnasiumDanderyd
72Lovisa TengbergLundsbergs skolaStorfors
71Attila FülöpHvitfeldtska gymnasietGöteborg
71Oskar SvedbergHvitfeldtska gymnasietGöteborg
70Jenny JohanssonDanderyds gymnasiumDanderyd
66Anna AnderssonMälardalens högskolaEskilstuna
65Carl LjungGullmarsgymnasietLysekil
61Thomas NorströmNTI gymnasietMalmö

Procentuell poängfördelning och lösningsfrekvenser, Student ...